Загальні відомості про Яношівську сільську раду

Село Яноші розташоване в західній частині Закарпатської області на 6 км до районного центру м. Берегово, до залізничної станції м. Берегово, 72 км обласного центру м. Ужгорода та за 10 км. до Угорського кордону (село Астей). Розташовані с. Яноші  та с. Балажер на території 516,3 га. Населення переважно (86%) угорськомовне, українців-10%, решта - іншої національності. Загальна кількість населення 2863 чоловік.

Як і в с. Яноші так і в с. Балажер є автобусні зупинки, так як обидва населенні пункти розташовані безпосередньо біля доріг республіканського значення, автобусні зв’язки є з м. Ужгородом, м. Мукачевом, Береговом, Виноградовом, Хустом та на Угорщину. Найближчий аеропорт розташований в м. Ужгород.

Початок заселення людьми території села Яноші, як і всього Берегівського району датується в глибокій давнині. В 1364 році називалося селом Яноші і перебувала в володінні королеви Ержебет (мати короля Нодь Лайоша). З 1484 року село належало Мукачівському замку. Як і село Балажер, Яноші також було опустошено татарами в 1566 році, в 1870 році налічувало 136 будинків, 778 жителів і 3108 гольдів земельних угідь. Згадується і про церкву  яка була побудована в ХІУ сторіччі в готичному стилі. Вона в 1748,1779,1799 р.р. добудувалася, а в 1912 році була побудована башня, тому, первісний стиль будівлі, на жаль, не зберігся. Церква в теперішній час належить Яношівській реформатській  релігійній громаді.

В даний час населені пункти Яноші та Балажер адміністративно підпорядковані одній, Яношівській сільській раді. Тут розташована середня школа (444 учнів) та сільськогосподарський ліцей (155 учнів). В кожному населеному пункті функціонують ясла-садочки (всього 120 дітей). Стадіон ім. Борно Дьєрдя славиться не тільки в області але і за межами України.

На території с. Яноші функціонує готель “Гелікон”, в якому розміщений будинок культури з танцювальним залом. Тут діє гороший колектив художньої самодіяльності. Біля готелю розташована дільнична амбулаторія (АЗПСМ) з обслуговуючим медичним персоналом,  який  складається з 13 чоловік, аптекою та стоматологічним кабінетом. Також є відділення зв’язку.

В 2000 переданий на баланс Балажерській  реформатській  громаді спортивно-оздоровчий комплекс, так званий ‘’Погань Каштель’’, який в 1945 році належав Поганьне Горті Етельці. Тут проводиться  літне таборування дітей.Організація їх відпочинку здійснюється з дотриманням релігійних звичаїв.